перейти на головну сторінку порталу
Головна сторінка Новини Історія Контакти Форум Педагогічний колектив  
Логотип школи  

Зарахування 25.04.2020

Вибір підручників 14.04.2020

Звіт 04.03.2020

Вибір 04.03.2020

Виховний захід 21.02.2020

Година пам’яті 20.02.2020

День 14.02.2020

Година вшанування 29.01.2020

Срібні 11.01.2020

До нас в гості завітав 19.12.2019

Призери 16.12.2019

Свято 13.12.2019

Зустріч випускників 30.11.2019

Виховний захід 22.11.2019


Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
Іваничівська районна державна адміністрація
Іваничівська районна рада
Офiцiйне представництво Президента України
Офіційний портал Верховної Ради України
Урядовий портал
Офіційний сайт Волинської обласної державної адміністрації
Адміністративні послуги Волинської області
Педагогічна преса
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Ураїни
МВС - Міністерство Внутрішніх Справ України - відділ у справах дітей

  Головна
Історія школи
Прозорість та інформаційна відкритість
Освітня програма
Фінансові звіти
Вибір підручників
Шкільні новини
Доступ до публічної інформації
Звернення громадян
Форум

 

Історія нашої школи

ШКОЛА У ДАТАХ І ФАКТАХ

Історія школи


    Основою культурно просвітницького життя в будь-якому селі завжди була і залишається школа. Наше село Жашковичі не стало винятком.
    Архівні документи свідчать про те, що освіта в с. Жашковичі зародилася на початку 30-х років. Навчання проводилось польською мовою. Школа тимчасово знаходилась у сільських хатах родини Лиськових та Штокалків. Першою вчителькою була полячка пані Емілія Ляврова. У 1933 році громадою села було зведено і відкрито чотирикласну народну школу суспільну. Пані Ляврова, яка продовжила навчання дітей, жила з сім’єю у цьому ж приміщенні.
    Крім викладання основних предметів проводились уроки релігії. Один раз на тиждень Закон Божий читав священник православної церкви села Жашковичі отець Садовський, пізніше отець Хруцький.
    В роки фашистської окупації навчання в школі не проводилося. Після визволення Волині навчання відновилось з 1 вересня 1944 року. Першим завідуючим школи с. Жашковичі призначається Лотоцький Дмитро Степанович 1898 року народження, з середньою педагогічною освітою і п’ятирічним стажем роботи. Першими вчителями були: Шандрук Феофанія Олексіївна і Шандрук Дмитро Іванович. Було набрано 5 класів. Через рік директором уже семирічної школи завідуючий районного відділу народної освіти Сичов призначає Ігановича Тимофія Миколайовича 1902 року народження, який пропрацював на цій посаді 6 років.
    Перший випуск семикласників був у 1947 році. Серед учнів і випускників були діти з навколишніх сіл: Колони, Радович, Рикович, Старопорицька. У 1951 році директором Жашковичівської школи призначається Черняєв Григорій Іванович. Під час його керівництва у 1953 році розпочалося будівництво нового цегляного приміщення школи. З вересня 1967 року школа стає восьмирічною. В цьому ж році за сприянням Шумика Григорія Модестовича було побудоване приміщення шкільної їдальні.
    У 1975 році Жашковичівська восьмирічна школа була реорганізована в початкову. У 1983 році школа знову реорганізовується в восьмирічну і її директором стає Шумик Григорій Модестович. Навчання проводилось у двох приміщеннях, не вистачало класних кімнат. Тому у 1984 році розпочалося зєднання двох приміщень і їдальні в одне ціле приміщення. Також були побудовані 5 класних кімнат і майстерня. У 1986 році невблаганна смерть обірвала життєвий шлях Шумика Григоря Модестовича. В січні 1987р. на цю посаду призначено Мартинюка Володимира Олексійовича. За його керівництва збудовано нову котельню і проведено водяне опалення.
    З 1992 року до керівництва школою приступила Маймура Марія Степанівна. В 1994 році в зв’язку з переходом Марії Степанівни працювати у районний відділ освіти призначається директором школи Стаднік Руслан Анатолійович. В 1998 році Стаднік Руслан Анатолійович переходить працювати директором школи с. Холонів Горохівського району, а директором Жашковичівської школи призначено Жука Олега Дмитровича. Завдяки його старанням у 2001 році було побудовано газову котельню і 27 листопада 2001 року в Жашковичівській загальноосвітній школі І-ІІ ступеня запалав голубий вогник. В 2003 році до керівництва школою приступила Філюшко Антоніна Володимирівна. Вона як молодий, енергійний та ініціативний керівник організувала участь в проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» програма впровадження енергозберігаючих технологій у ЗОШ І-ІІ ступеня с.Жашковичі ( заміна 53 вікон, 4 дверей, 100 кв.м. підлоги).
    Значення просвітницького центру школа не втратила і по сьогоднішній день. Педагогічний колектив продовжує і примножує кращі традиції своїх попередників.

Хронологія

1933 - чотирикласна народна школа суспільна;
1967 - школа стає восьмирічною;
1975 - школа реорганізовується в початкову;
1983 - школа реорганізовується в восьмирічну.

    Жашковичівська школа – загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступеня з українською мовою навчання, вивченням німецької та англійської мов та з поглибленим вивченням української мови та літератури у 8 класі.

    Форма власності: комунальна.

    Для поглиблення і розширення змісту навчальних предметів введено курси за вибором, факультативні курси.
    У навчальному закладі визначено українську мову навчання.

ГОРДІСТЮ НАШОЇ ШКОЛИ Є ВИПУСКНИКИ

Мазурок Олег Ярославович – співробітник центрального апарату МВС України;
Євтодюк Антоніна Володимирівна – кандидат філософських наук;
Микитюк Анатолій Віталійович – керівник фермерського господарства «Юник»;
Павловський Андрій Степанович – директор Ківерцівського лісового господарства;
Фірук Іван Миколайович – колишній голова колгоспу «Волинь»;
Загорський Віктор Іванович – колишній голова Локачинської районної ради;
Стадник Олексій Анатолійович – підполковник, старший прокурор відділу прокуратури Волинської області.
Мартинюк Анатолій Васильович – керуючий філією «Укргазбанку»;
Мартинюк Василь Михайлович – колишній голова колгоспу «Порицький»;
Шумик Григорій Модестович – колишній директор Жашковичівської школи.

 


31.08.2012 12:43