|
|
|
 |
 |
Історія нашої школи
ШКОЛА У ДАТАХ І ФАКТАХ
Історія школи
Основою культурно просвітницького життя в будь-якому селі завжди була і залишається школа. Наше село Жашковичі не стало винятком.
Архівні документи свідчать про те, що освіта в с. Жашковичі зародилася на початку 30-х років. Навчання проводилось польською мовою. Школа тимчасово знаходилась у сільських хатах родини Лиськових та Штокалків. Першою вчителькою була полячка пані Емілія Ляврова. У 1933 році громадою села було зведено і відкрито чотирикласну народну школу суспільну. Пані Ляврова, яка продовжила навчання дітей, жила з сім’єю у цьому ж приміщенні.
Крім викладання основних предметів проводились уроки релігії. Один раз на тиждень Закон Божий читав священник православної церкви села Жашковичі отець Садовський, пізніше отець Хруцький.
В роки фашистської окупації навчання в школі не проводилося. Після визволення Волині навчання відновилось з 1 вересня 1944 року. Першим завідуючим школи с. Жашковичі призначається Лотоцький Дмитро Степанович 1898 року народження, з середньою педагогічною освітою і п’ятирічним стажем роботи. Першими вчителями були: Шандрук Феофанія Олексіївна і Шандрук Дмитро Іванович. Було набрано 5 класів. Через рік директором уже семирічної школи завідуючий районного відділу народної освіти Сичов призначає Ігановича Тимофія Миколайовича 1902 року народження, який пропрацював на цій посаді 6 років.
Перший випуск семикласників був у 1947 році. Серед учнів і випускників були діти з навколишніх сіл: Колони, Радович, Рикович, Старопорицька.
У 1951 році директором Жашковичівської школи призначається Черняєв Григорій Іванович. Під час його керівництва у 1953 році розпочалося будівництво нового цегляного приміщення школи.
З вересня 1967 року школа стає восьмирічною. В цьому ж році за сприянням Шумика Григорія Модестовича було побудоване приміщення шкільної їдальні.
У 1975 році Жашковичівська восьмирічна школа була реорганізована в початкову. У 1983 році школа знову реорганізовується в восьмирічну і її директором стає Шумик Григорій Модестович. Навчання проводилось у двох приміщеннях, не вистачало класних кімнат. Тому у 1984 році розпочалося зєднання двох приміщень і їдальні в одне ціле приміщення. Також були побудовані 5 класних кімнат і майстерня. У 1986 році невблаганна смерть обірвала життєвий шлях Шумика Григоря Модестовича. В січні 1987р. на цю посаду призначено Мартинюка Володимира Олексійовича. За його керівництва збудовано нову котельню і проведено водяне опалення.
З 1992 року до керівництва школою приступила Маймура Марія Степанівна. В 1994 році в зв’язку з переходом Марії Степанівни працювати у районний відділ освіти призначається директором школи Стаднік Руслан Анатолійович. В 1998 році Стаднік Руслан Анатолійович переходить працювати директором школи с. Холонів Горохівського району, а директором Жашковичівської школи призначено Жука Олега Дмитровича. Завдяки його старанням у 2001 році було побудовано газову котельню і 27 листопада 2001 року в Жашковичівській загальноосвітній школі І-ІІ ступеня запалав голубий вогник.
В 2003 році до керівництва школою приступила Філюшко Антоніна Володимирівна. Вона як молодий, енергійний та ініціативний керівник організувала участь в проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» програма впровадження енергозберігаючих технологій у ЗОШ І-ІІ ступеня с.Жашковичі ( заміна 53 вікон, 4 дверей, 100 кв.м. підлоги).
Значення просвітницького центру школа не втратила і по сьогоднішній день. Педагогічний колектив продовжує і примножує кращі традиції своїх попередників.
Хронологія
1933 - чотирикласна народна школа суспільна;
1967 - школа стає восьмирічною;
1975 - школа реорганізовується в початкову;
1983 - школа реорганізовується в восьмирічну.
Жашковичівська школа – загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступеня з українською мовою навчання, вивченням німецької та англійської мов та з поглибленим вивченням української мови та літератури у 8 класі.
Форма власності: комунальна.
Для поглиблення і розширення змісту навчальних предметів введено курси за вибором, факультативні курси.
У навчальному закладі визначено українську мову навчання.
ГОРДІСТЮ НАШОЇ ШКОЛИ Є ВИПУСКНИКИ
Мазурок Олег Ярославович – співробітник центрального апарату МВС України;
Євтодюк Антоніна Володимирівна – кандидат філософських наук;
Микитюк Анатолій Віталійович – керівник фермерського господарства «Юник»;
Павловський Андрій Степанович – директор Ківерцівського лісового господарства;
Фірук Іван Миколайович – колишній голова колгоспу «Волинь»;
Загорський Віктор Іванович – колишній голова Локачинської районної ради;
Стадник Олексій Анатолійович – підполковник, старший прокурор відділу прокуратури Волинської області.
Мартинюк Анатолій Васильович – керуючий філією «Укргазбанку»;
Мартинюк Василь Михайлович – колишній голова колгоспу «Порицький»;
Шумик Григорій Модестович – колишній директор Жашковичівської школи.
|
31.08.2012 12:43 |
|